Domov » Cestovanie » Villa Betula recenzia
Kôň a somáriky vo Villa Betula

Villa Betula recenzia

O tomto rodinnom rezorte sme sa dočítali pri blúdení internetom a kedže sme sa chystali na návštevu ZOOPARKU, ubytovanie hneď vedľa nám padlo vhod. O tom ako sa nám páčilo, ako sme boli spokojní a čo môžete vidieť vo Ville Betule sa dočítate na riadkoch nižšie. Toto je naša recenzia Family rezortu Villa Betula.

Priamo uprostred nádhernej liptovskej prírody, skokom od slovenského mora – Liptovskej Mary, leží rezort nevídaný. Detské kráľovstvo, kde plnia sa sny, deti a aj rodičia kamarátov nových získajú si. Oddýchne si tu celá rodina, získa spomienky nádherné, na ktoré sa len a len v dobrom spomína.

Babyland & Villa Betula Resort*** je rodinný podnik, do ktorého každý člen vkladá svoje nápady, túžby a predstavy. Vďaka tomu Vám môžeme prinášať radosť a ukázať, ako vyzerá babyfriendly hotelierstvo robené od srdca. Rodina sú aj naši zamestnanci, ktorí sa neúnavne starajú o Váš komfort a pohodlie. Rodina je nosným pilierom, na ktorom staviame. 

Villa Betula
Villa Betula promo 2023 – zdroj

Kde sa nachádza Villa Betula

Parkovanie

Parkovali sme priamo v areáli penziónu, ak viete svoje číslo izby/apartmánu dopredu, tak môžete rovno zastať na mieste vyhradenom pre vás. Pre parkovanie karavanom alebo v mobilných domčekoch sa informujte priamo na recepcii.

Ubytovanie

My sme si zvolili ubytovanie v rodinnom štúdiu bez stravy. Priestoru sme v štúdiu mali až až (boli tu 4 postele a navyše rozťahovací gauč), kuchynka nám stačila na základné varenie, v skrinkách bolo miesta dosť. Potešil nás tvrdý matrac na manželskej posteli, spalo sa na ňom fakt luxusne.

Dopredu sme nahlásili požiadavku na detskú postieľku a rýchlovarnú kanvicu, takže nás toto vybavenie čakalo pripravené už pri našom príchode. Na WC nechýbalo sedátko pre deti a nočník je takisto súčasťou všetkých typov ubytovania. V kuchyni nebola mikrovlnka, no našli sme ju dole na recepcii, takže sme si chodili jedlo zohrievať tam. Tak isto nám v kuchynke chýbali pokrievky na hrnce a aspoň nejaký odceďovač na cestoviny.

Podľa našich informácií sa cena ubytovania mení podľa celkovej obsadenosti a k dispozícii sú rôzne varianty izieb, štúdií, apartmánov, bungalovy aj mobilné domčeky. Tak isto je na výber viacero typov stravovania, raňajky, polpenzia aj večere.

Pobyty si môžete objednať buď priamo na stránkach https://www.villabetula.sk/sk, alebo cez rôzne internetové rezervačné portály. Ak by ste chceli niečo ušetriť, odporúčame využiť ponuky zo ZľavyDňa, stačí kliknúť na tento odkaz, alebo na obrázok nižšie.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Stravovanie

My sme síce nevyužili možnosť stravovania a varili sme si sami, no predsa len sme si dali jeden obed na ochutnávku a veľmi nám chutilo. Objednali sme si polievku dňa a mäsový vývar (každá za 3,90€), Hovädzí cheeseburger (14,90€), Jelení guláš so žemľovou knedľou (13,90€) a z detských jedál Teľací perkelt s minikolienkami (7,90€). Jedlá v reštaurácii sa môžu meniť vzhľadom na to, či je obed alebo večera, takže odporúčame pozrieť do jedálneho lístka alebo sa informovať u obsluhy.

Čo robiť vo Villa Betula

Už podľa mapy celého rezortu vám musí byť jasné, že je tu veľa atrakcií a budete radi, ak ich všetky postíhate. Tu je mapka rezortu:

Babyland – Exteriérové ihrisko

V čase dobrého počasia je k dispozícii obrovské vonkajšie ihrisko, kde nájdete pieskovisko, trampolíny, lanovú dráhu, šmýkačky, minidomčeky a mnoho iného. Počas našej návštevy sa pracovalo na niektorých ďalších atrakciách, takže pravdepodobne už budú čoskoro hotové.

Vonkajší stan s nafukovacím hradom

Krytý no otvorený stan (na mape označený číslom 4 – detské animácie) v ktorom sa nachádzal obrovský nafukovací hrad plný zvieratiek a preliezky.

Zvieracia farma

Ak máte radi zvieratá, tak tu ich nájdete naozaj dosť. Radi by ste zvieratá aj nakŕmili ? Na recepcii je možnosť kúpiť si krmivo za 2€, prípadne automat na krmivo je aj pri zajacoch – ten funguje na 50 centové mince. Kedže väčšina výbehov sa nachádza blízko seba, my sme chodili pomedzi ne a kŕmili sme všetky zvieratá naokolo. Tie veľmi radi pribehli k nám, hneď ako zbadali biele sáčky plné krmiva. Nájdete tu kone, somáre, pštrosy, zajace, pávy, prasiatka, ovce, lamu, ovečky a kozičky.

Fitness zóna

V rezorte nájdete aj dobre vybavené workoutové ihrisko, futbalové bránky, pinpongový stôl, veľké šachy, bazén a iné. Tak isto je možné objednať si jazdenie na koňoch, objednáva sa na recepcii.

Pobyt vo Villa Betula si môžete zarezervovať kliknutím na obrázok nižšie.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Babyland – Interiérové ihrisko

Obrovské interiérové ihrisko ponúka dvojposchodové preliezky, šmýkačky, trampolíny, guličkové bazény, všetky možné typy hračiek, pinpongový stôl, kalčeto, oddychovú zónu a mnoho iného. Rodičia si môžu posedieť v kaviarni a sledovať svoje ratolesti pri káve, palacinkách či pivku. Samozrejmosťou sú aj animátori a rôzne typy programov, všetky potrebné informácie nájdete na recepcii alebo na facebooku Villa Betula.

Ostatné

V zime pravdepodobne funguje malý vlek, v lete zas bude funkčný bazén pre deti. Nad futbalovým ihriskom nájdete altánok s ohniskom a viacerými grilmi, vedľa hojdačku a turistický chodník. Na recepcii si tiež môžete objednať jazdu na koni, zvieracieho terapeuta, oslavy a baby party, masáže, požičanie športového náčinia, E-bike a mnoho iného.

Okolie

Západné Tatry sú len na skok, Liptovská Mara sa nachádza pár minút pešo. ZOOKONTAKT, Tatralandia, Bešeňová, všetko máte naozaj blízko a teda hlavným problémom je, ako to všetko stihnúť. Našu recenziu ZOOKONTAKT Family Parku nájdete tu: ZOOKONTAKT family park v Liptovskom Mikuláši.

Ceny

Cenník vstupov nájdete tu: https://www.villabetula.sk/sk/cennik-vstupov , ceny ubytovania závisia od vybraného typu ubytovania a stravovania plus od aktuálnej obsadenosti. Pobytové ponuky nájdete aj na ZľavaDňa, stačí kliknúť na tento odkaz, alebo na obrázok nižšie.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Villa Betula – celkový dojem

Tento rezort sme navštívili prvý krát a veľmi sa nám v ňom páčilo. Ubytovaniu až na pár drobností nemáme čo vytknúť a zvieracia farma a obrovské interiérové aj exteriérové ihriská poskytovali dostatok zábavy pre celú rodinu. Pre dalšie tipy na rodinnú dovolenku odporúčame celú našu kategóriu Cestovanie.


Publikované

v

napísal

Pridaj komentár

 • Mentálna odolnosť: Kľúč k prekonávaniu životných výziev
  V živote sa nevyhneme prekážkam a výzvam. Niekedy sa zdá, že nás život stavia pred jednu skúšku za druhou. V takýchto chvíľach je kľúčová mentálna odolnosť, ktorá nám umožňuje vstať po páde a pokračovať vpred. Čo je to mentálna odolnosť? Mentálna odolnosť je schopnosť prispôsobiť sa náročným situáciám, zvládať stres a prekonať prekážky. Ľudia s… Read more: Mentálna odolnosť: Kľúč k prekonávaniu životných výziev
 • Anders Hansen – Dobehni svoj mozog
  Anders Hansen sa vo svojom bestselleri „Dobehni svoj mozog“ venuje rozboru štúdií, ktoré sa venovali vplyvu pohybu na ľudský mozog, stres, pamäť, starnutie a jeho ostatné pozitívne či negatívne vplyvy. V tomto článku sa pokúsim vypísať najdôležitejšie odporúčania z tejto knihy. Knižku si môžete kúpiť kliknutím na tento odkaz: Anders Hansen – Dobehni svoj mozog.… Read more: Anders Hansen – Dobehni svoj mozog
 • Malkia Park – Všetko čo potrebujete vedieť
  Malkia Park (Big Cats Rescue) sa stal 5. 5. 2022 prvou súkromnou zoologickou záhradou na Slovensku a zároveň aj prvou zoo, ktorá vznikla v samostatnej ére Slovenskej republiky. My sme sa tam vybrali 1. mája a kedže bol sviatok, tešili sme sa aj na komentované kŕmenie. Zvieratá, ktoré našli útočisko v Malkia parku, sa väčšinou… Read more: Malkia Park – Všetko čo potrebujete vedieť
 • Villa Betula recenzia
  O tomto rodinnom rezorte sme sa dočítali pri blúdení internetom a kedže sme sa chystali na návštevu ZOOPARKU, ubytovanie hneď vedľa nám padlo vhod. O tom ako sa nám páčilo, ako sme boli spokojní a čo môžete vidieť vo Ville Betule sa dočítate na riadkoch nižšie. Toto je naša recenzia Family rezortu Villa Betula. Priamo… Read more: Villa Betula recenzia
 • ZOOKONTAKT family park v Liptovskom Mikuláši
  Naša obľúbená zoo na liptove, ktorá umožňuje bližší kontakt so zvieratkami. V tomto článku sa pokúsime zhrnúť všetky potrebné informácie, ktoré potrebujete vedieť o ZOOKONTAKT family parku. Parkovanie Bezplatné parkovanie nájdete pred Tatralandiou hneď vedľa Gopas arény. My sme parkovali za areálom blízko reštaurácie Tatralandie, tiež tam nájdete parkovanie zadarmo. Neodporúčame zaparkovať priamo pred vchodom… Read more: ZOOKONTAKT family park v Liptovskom Mikuláši
 • Valčianska dolina (Snowland) – tipy na výlet
  Valčianska dolina – naše obľúbené stredisko najmä v jarných a letných mesiacoch, keď funguje rozprávkový svet Yetilandu. V tomto článku vám ponúkneme najdôležitejšie informácie, ktoré potrebujete vedieť o atrakciách vo Valčianskej doline. Ak chcete viac informácií o akciách, ubytovaní, atrakciách a cenníkoch vo Valčianskej doline, odporúčame sledovať stránku https://www.snowland.sk/. Ďalšie podobné články nájdete v kategórii… Read more: Valčianska dolina (Snowland) – tipy na výlet