Domov » Cestovanie » ZOOKONTAKT family park v Liptovskom Mikuláši
Medvede hnedé

ZOOKONTAKT family park v Liptovskom Mikuláši

Naša obľúbená zoo na liptove, ktorá umožňuje bližší kontakt so zvieratkami. V tomto článku sa pokúsime zhrnúť všetky potrebné informácie, ktoré potrebujete vedieť o ZOOKONTAKT family parku.

Parkovanie

Bezplatné parkovanie nájdete pred Tatralandiou hneď vedľa Gopas arény. My sme parkovali za areálom blízko reštaurácie Tatralandie, tiež tam nájdete parkovanie zadarmo. Neodporúčame zaparkovať priamo pred vchodom do ZOOKONTAKT Family parku, lebo tam je vyhradené parkovisko pre Hurricane Factory Tatralandia.

Vstup do ZOOKONTAKTu

Vstupenky si viete zakúpiť priamo pri vstupe za 14 eur na osobu (deti do 3 rokov zdarma), alebo vopred cez https://www.gopass.travel/SK/homepage/zookontakt. Odporúčame však využiť zlacnenú ponuku od ZľavaDňa – vstup za 12,50€.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Atrakcie v ZOOKONTAKT family parku

Hlavným dôvodom návštevy zoo sú samozrejme zvieratá, ktorých nájdete v tejto maličkej zoo celkom dosť. ZOOKONTAKT zmenila lokáciu a vynovený areál ponúka oveľa krajšie a lepšie výbehy a okrem toho aj krásne imitácie westernových budov. My sme prišli cez týždeň a ešte len na začiatku sezóny, čiže všetko fungovalo v obmedzenom improvizovanom režime a teda veľa atrakcií zatiaľ nefungovalo (napr. vláčik, kolotoč alebo vodná strela).

Mimo sezóny prebieha návšteva výbehov len formou organizovanej prehliadky s jedným sprievodcom, v sezóne je pri každom výbehu určený sprievodca, ktorý vás vpustí dnu. Okrem zvierat sme si pozreli svet miniatúr, zaskákali sme si na trampolíne, navštívili sme preliezkový hrad s pieskoviskom a vyskúšali sme si aj zrkadlový labyrint.

Zoopark Video zdroj.

Zvieratá

Domček so zajačikmi

Ako prvý sme navštívili domček so zajačikmi, ktorý sa nachádzal hneď napravo dole od vstupu. Domček bol plný brvien, krmítok, minidomčekov pre zajace a bolo ich možné aj pohladkať, aj keď občas pred našim drobcom utekali. Prehliadka trvala len krátko, ale ešte raz sme sa sem počas dňa vrátili.

Domček plný vtáčikov

Druhou atrakciou ktorú sme navštívili, bol celkom nenápadný domček oproti vstupu, v ktorom sa nachádzali vtáčiky, terárium, korytnačky a papagáje. Najprv sme sa všetci počkali v predsieni a potom sme vstúpili do obrovskej izby, kde sa nachádzali stromčeky, domčeky a bidlá pre vtáčiky. Okrem toho aj kamenná fontána s jazierkom plnom rybičiek a záhradné sedenie s krmítkom. Za jazierkom oddychovali korytnačky a plazy, vo vedľajšej miestnosti sme si zas mohli pozrieť mnoho druhov tarantúl a pytóna. Poslednou miestnosťou v domčeku bola klietka plná papagájov, kde sme si mohli sadnúť na lavičky a papagáje lietali dookola, alebo si sadali priamo na nás. Bolo si treba dať pozor na okuliare, náušnice, prstene a všetky šperky.

Klokany

Výbeh s klokanmi bol dosť veľký a klokany skákali po celej ploche, stačilo prísť k najbližšiemu a pohladkať ho. Našli sme aj klokana s mláďatkom vo vaku, ktoré vykukovalo vonku.

Veveričky

Zhruba 30 veveričiek z Kanady veselo pobehovalo a šantilo v ďalšej oplotenej klietke plnej domčekov a stromčekov. Mohli sme si k nim sadnúť na lavičky a pozorovať ich zblízka. Niektoré veveričky boli dosť odvážne a pobehovali priamo po sediacich divákoch. Na konci prehliadky sme si všetci skontrolovali kapuce a vrecká, aby sa žiadny čierny pasažier nedostal vonku.

Bengálske mačky

Tretím najdrahším plemenom mačky na svete je mačka bengálska a práve toto plemeno si môžete pohladkať v ZOOKONTAKT family parku. Niektoré mačky boli veľmi hravé, no väčšina už oddychovala vo svojom pelechu. Mačky mali prekrásne tigrované kožuchy s výraznými čiernymi škvrnami. Hneď vedľa nich mali svoju klietku pávy.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Pelikány

Hneď za potôčikom, kde sa kúpali kačky, sa nachádzala ohrada s ovečkami a potom aj ohrada s pelikánmi. Tie vzbudzovali rešpekt svojimi obrovskými zobákmi, do ktorých sa zmestí až 13 litrov vody. Pohladiť sa dali, ale dávali sme si veľký pozor na zobáky.

Medvede

V zoo sa nachádzajú dva medvede, ktoré si môžete pozrieť naozaj zblízka. Tieto mrštné zvieratá vzbudzujú naozaj veľký rešpekt svojou veľkosťou a rýchlosťou. Ich strava vo voľnej prírode pozostáva najmä z rastlín, kvetov, bobúľ a korienkov, nepohrdnú ani hmyzom a medom. Mäsom sa živia výnimočne, v ZOOKONTAKT dostávajú ryby raz za pár týždňov. Tieto medvede sa dali ešte pred rokom pohladkať počas pobehovania po výbehu, už vtedy boli veľmi živé. Teraz už by ku nim nepustili nikoho, ani si neviem predstaviť, ktorý odvážlivec by si na niečo také trúfol.

Tigre

Ďalšie šelmy, ktoré sme navštívili, boli dvaja trigrí bratia, každý sfarbený inak. Tento ohrozený druh bengálskych tigrov môže mať až štyri rôzne druhy sfarbenia a jeho aktuálna populácia sa odhaduje na menej ako 2500 jedincov.

Levy

Hneď vo vedľajšom výbehu vedľa tigrov oddychovala svorka levov pozostávajúca z troch levíc a jedného levieho samca. Na kŕmenie prišla len dominantná samica, ktorá si ľahla vedľa nás (boli sme našťastie v kovovej klietke) a neustále vrčala, že chce ďalšie jedlo. Pamätám si, že ešte minulý rok sme mohli levicu pohladkať, zatiaľ čo sa hrala s loptou, teraz už je na to príliš veľká. V neďalekej ohrade sme videli ďalšie levy, asi samostatná svorka s vlastným výbehom.

Ostatné zvieratá

V ZOOKONTAKT sme videli ešte lamy, ovečky, kačice, opičky, rôznych operených dravcov a sovy. K týmto zvieratám sme do výbehov nechodili, ale je možné, že počas plnej prevádzky zoo to aspoň u niektorých bude možné.

Ostatné atrakcie

V areáli sa nachádzalo veľa rôznych atrakcií, takže nudiť sa tu určite nebudete. Centru dominovali miniatúry svetových budov, na námestí pred amfiteátrom sa nachádzali basketbalové koše, neďaleko stanice vláčika zas nájdete trampolíny, pieskovisko s preliezkovým hradom, minigolf a mnoho iného. Dokonca sa tu nachádza aj kostolík na Anjelskom vŕšku a vodná strela (ktorá žial ešte nefungovala, tak isto ako vláčik). V jednej z budov pri amfiteátri sa nachádzal zrkadlový labyrint, ktorý celkom potrápil naše orientačné schopnosti. Kompletný zoznam atrakcií nájdete na oficiálnej stránke ZOOKONTAKT Family Parku https://zookontakt.sk/atrakcie . Pre lepšiu orientáciu vám nižšie prikladáme mapku areálu a fotky niektorých atrakcií.

Reštaurácia u lenivého tigra

V čase, keď sme v ZOOPARKU boli my bola otvorená len jedna reštaurácia – Reštaurácia u lenivého tigra. Pozreli sme sa spolu na jedálny lístok a nič nás tam nezaujalo, či ceny zodpovedajú nechám na vás, nám sa zdali trochu premrštené. Rozhodli sme sa teda vyskúšať jedlo v neďalekej reštaurácii Tatralandia.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Reštaurácia Tatralandia

Kaviareň aj reštauráciu Tatralandia nájdete až za zoo (nie tam kde je Huricane Factory, ale opačný koniec), teda treba vyjsť von a chodníkom popri zoo sa tam dostanete za 2 minútky. Tu už bol výber jedál o niečo bohatší a okrem pizze mali napríklad tradičné slovenské jedlá ako halušky či pirohy, alebo pre hladnejších burger s hranolkami. Vedľa reštaurácie sa dal nájsť aj menší, no dostatočne vybavený hrací kútik. My sme si dali halušky (9,50€) a salámovú pizzu (11,90€), voda s citrónom stála 2€ a lungo bolo za 3,1€.

Jedlu nemáme čo vytknúť, pizza bola chrumkavá a halušky také ako majú byť. Jediným negatívom bol arogantný čašník, ktorý sa priamo pred manželkou smial na tom, že si dopredu žiadala vymeniť prílohy na pizzu, šampiňóny za kukuricu. Takéto nepríjemne správanie pred zákazníkom považujeme za obrovské faux pas a teda túto reštauráciu neodporúčame, ak si nechcete pokaziť deň.

Záver

ZOOKONTAKT rodinný park ponúka zábavu na celý deň (a to ešte neboli spustené všetky atrakcie) a určite sa tam plánujeme vrátiť. Na zakúpenie vstupeniek odporúčame využiť zlacnenú ponuku od ZľavaDňa – vstup za 12,50€. Pre ďalšie tipy na výlety odporúčame naše články v kategórii Cestovanie.


Publikované

v

napísal

Jedna odpoveď na na “ZOOKONTAKT family park v Liptovskom Mikuláši”

 1. solar_fhen Avatar
  solar_fhen

  solar panels for mobile home [url=http://larpan-mobi4omes.ru/]http://larpan-mobi4omes.ru/[/url] .

Pridaj komentár

 • Mentálna odolnosť: Kľúč k prekonávaniu životných výziev
  V živote sa nevyhneme prekážkam a výzvam. Niekedy sa zdá, že nás život stavia pred jednu skúšku za druhou. V takýchto chvíľach je kľúčová mentálna odolnosť, ktorá nám umožňuje vstať po páde a pokračovať vpred. Čo je to mentálna odolnosť? Mentálna odolnosť je schopnosť prispôsobiť sa náročným situáciám, zvládať stres a prekonať prekážky. Ľudia s… Read more: Mentálna odolnosť: Kľúč k prekonávaniu životných výziev
 • Anders Hansen – Dobehni svoj mozog
  Anders Hansen sa vo svojom bestselleri „Dobehni svoj mozog“ venuje rozboru štúdií, ktoré sa venovali vplyvu pohybu na ľudský mozog, stres, pamäť, starnutie a jeho ostatné pozitívne či negatívne vplyvy. V tomto článku sa pokúsim vypísať najdôležitejšie odporúčania z tejto knihy. Knižku si môžete kúpiť kliknutím na tento odkaz: Anders Hansen – Dobehni svoj mozog.… Read more: Anders Hansen – Dobehni svoj mozog
 • Malkia Park – Všetko čo potrebujete vedieť
  Malkia Park (Big Cats Rescue) sa stal 5. 5. 2022 prvou súkromnou zoologickou záhradou na Slovensku a zároveň aj prvou zoo, ktorá vznikla v samostatnej ére Slovenskej republiky. My sme sa tam vybrali 1. mája a kedže bol sviatok, tešili sme sa aj na komentované kŕmenie. Zvieratá, ktoré našli útočisko v Malkia parku, sa väčšinou… Read more: Malkia Park – Všetko čo potrebujete vedieť
 • Villa Betula recenzia
  O tomto rodinnom rezorte sme sa dočítali pri blúdení internetom a kedže sme sa chystali na návštevu ZOOPARKU, ubytovanie hneď vedľa nám padlo vhod. O tom ako sa nám páčilo, ako sme boli spokojní a čo môžete vidieť vo Ville Betule sa dočítate na riadkoch nižšie. Toto je naša recenzia Family rezortu Villa Betula. Priamo… Read more: Villa Betula recenzia
 • ZOOKONTAKT family park v Liptovskom Mikuláši
  Naša obľúbená zoo na liptove, ktorá umožňuje bližší kontakt so zvieratkami. V tomto článku sa pokúsime zhrnúť všetky potrebné informácie, ktoré potrebujete vedieť o ZOOKONTAKT family parku. Parkovanie Bezplatné parkovanie nájdete pred Tatralandiou hneď vedľa Gopas arény. My sme parkovali za areálom blízko reštaurácie Tatralandie, tiež tam nájdete parkovanie zadarmo. Neodporúčame zaparkovať priamo pred vchodom… Read more: ZOOKONTAKT family park v Liptovskom Mikuláši
 • Valčianska dolina (Snowland) – tipy na výlet
  Valčianska dolina – naše obľúbené stredisko najmä v jarných a letných mesiacoch, keď funguje rozprávkový svet Yetilandu. V tomto článku vám ponúkneme najdôležitejšie informácie, ktoré potrebujete vedieť o atrakciách vo Valčianskej doline. Ak chcete viac informácií o akciách, ubytovaní, atrakciách a cenníkoch vo Valčianskej doline, odporúčame sledovať stránku https://www.snowland.sk/. Ďalšie podobné články nájdete v kategórii… Read more: Valčianska dolina (Snowland) – tipy na výlet