Domov » Cestovanie » Malkia Park – Všetko čo potrebujete vedieť
Levica v Malkia parku

Malkia Park – Všetko čo potrebujete vedieť

Malkia Park (Big Cats Rescue) sa stal 5. 5. 2022 prvou súkromnou zoologickou záhradou na Slovensku a zároveň aj prvou zoo, ktorá vznikla v samostatnej ére Slovenskej republiky. My sme sa tam vybrali 1. mája a kedže bol sviatok, tešili sme sa aj na komentované kŕmenie.

Zvieratá, ktoré našli útočisko v Malkia parku, sa väčšinou už narodili v zajatí a preto by vo voľnej prírode neprežili. Pôvodnou myšlienkou bolo poskytnutie domova a nové útočisko pre týrané či nechcené mačkovité šelmy, no postupne si tam našli svoj domov aj medvede, opice, papagáje a kopytníky.

Parkovanie

Parkovisko sa nachádza veďla vstupu do Malkia Parku a je bezplatné. Keď sa minú miesta na betónovej ploche, parkuje sa na priľahlej lúke.

Otváracie hodiny

Od 1.5. do 30.9. je park otvorený od utorka do nedele (10:00 – 18:00) aj počas sviatkov, iné mesiace môžu byť otváracie hodiny skrátené. Všetky informácie nájdete tu: https://malkiapark.sk/kontakt/#otvaracie-hodiny.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Vstupné

Vstupenky som zakúpil už predom cez stránku https://malkiapark.sk/produkt/vstupenky/, aby sme sa vyhli dlhým radom na mieste. Za vstupenku pre dospelého sme zaplatili 15eur a dieťa do 3 rokov má vstup zadarmo. Všetky možnosti vstupov, zážitkových balíkov a ubytovania si viete pozrieť na tejto stránke: https://malkiapark.sk/cennik-2/. K dispozícii je napríklad kŕmenie zvierat, Safari jazda, balík Cézar kde sa stanete ošetrovateľom šeliem, či možnosť trénovať hyeny.

Mapa areálu

Obyčajne by ste mali dostať mapku areálu, keď si zaplatíte lístok na predajni. No kedže sme kupovali lístky online, žiadnu mapku sme k nim nedostali. Ale to vôbec nebol problém, v areáli sa všade nachádzali informačné tabuľe a nižšie vám priložím odfotenú jednu z nich.

Komentované kŕmenie

Od marca 2024 ponúka Malkia park ako bonus zdarma pri návšteve parku komentované kŕmenia, ktoré sa konajú cez víkendy a sviatky. Jedno komentované kŕmenie býva doobeda, jedno poobede. Lektor pri nich rozpráva zaujímavosti o danom druhu zvieraťa a ošetrovatelia zvieratám pripravia potravu. Návštevníci potom môžu vidieť zvieratá v aktivite a pohybe, ako hľadajú ukryté, alebo inak nedostupné kusy mäsa a podobne.

Kŕmenie zvierat

Blízko jazierka a altánku sa nachádza výbeh (č.25) pre zebry, lamy, somárikov a ovečky. Pred výbehom sa dal za symbolické 1 euro zakúpiť pohárik s krmivom. Potom už stačilo len prejsť bráničkou a pustiť sa do kŕmenia.

Zvieratá

Malkia park bol slávnostne otvorený 4. júna 2016, park bol pomenovaný podľa prvej zachránenej levice Malkie. Podľa webstránky Malkia parku sa aktuálne starajú o vyše 266 zvierat, ich zoznam si môžete pozrieť priamo tu: https://malkiapark.sk/nasi-zverencii/.

Nám sa najviac páčili mačkovité šelmy, ktorých tu nájdete naozaj neúrekom. Videli sme majestátne levy, ohrozené bengálske trigre, leopardy, jaguáre či pumy. Mimo mačkovitých šeliem tu nájdete aj medvede hnedé a svorku vlkov, alebo hyeny škvrnité a psy hyenovité. Mimo dravcov tu nájdete lemury, opice, surikaty, papagáje, vodné vtáky, korytnačky a mnoho iného.

Sochy

Po minulé roky Malkia park skrášľovali sochy a expozície dinosaurov, tento rok to namiesto nich boli železné napodobeniny rôznych zvierat a iných bytostí, niektoré aj s pohyblivými časťami ako napríklad kôň Pegas, ktorému dokonca išiel dym z nozdier.

Informačné tabule

Ak ste hladní po informáciách, vedľa každého výbehu môžete nájsť informácie o zvieratách, ich fotky, rok narodenia a meno. Tak isto tu nájdete aj rôzne informačné tabule napríklad o nelegálnom obchode so zvieratami, ohrozených druhoch, odpadovom hospodárstve, niekoľko tabúľ o hmyze a podobne.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Jedlo

Pred zhruba rokom sme jedli v reštaurácii priamo v budove penziónu, ktorý sa nachádza hneď pri vstupe. Tentoraz sme sa najedli v bufete, ktorý sa nachádza v strede areálu. K dispozícii boli vyprážané klasiky aj zdravšie varianty ako grécky šalát. My sme si dali kurací gyros a nugetky s hranolkami a na tomto asi nie je čo pokaziť. Bufet bol v časoch okolo obeda preplnený a bolo treba chvíľu čakať na sedenie. Nižšie si môžete pozrieť odfotené menu. Na konci areálu (blízko vstupu) sa nachádzal aj street food stánok, ktorý sme objavili neskoro, takže jedlo v ňom ochutnáme až nabudúce. Foto napravo je ponuka dňa z tohto stánku.

Záver

Malkia park je unikátnou zoo len 30 minút autom od Bratislavy a návštevu sme si veľmi užili. V podstate ani nemáme čo vytknúť a návštevu určite odporúčame. Nabudúce možno vyskúšame aj ubytovanie v penzióne, alebo jeden zo zážitkových balíčkov. Pre dalšie tipy na rodinnú dovolenku odporúčame celú našu kategóriu Cestovanie.


Publikované

v

napísal

Pridaj komentár

 • Mentálna odolnosť: Kľúč k prekonávaniu životných výziev
  V živote sa nevyhneme prekážkam a výzvam. Niekedy sa zdá, že nás život stavia pred jednu skúšku za druhou. V takýchto chvíľach je kľúčová mentálna odolnosť, ktorá nám umožňuje vstať po páde a pokračovať vpred. Čo je to mentálna odolnosť? Mentálna odolnosť je schopnosť prispôsobiť sa náročným situáciám, zvládať stres a prekonať prekážky. Ľudia s… Read more: Mentálna odolnosť: Kľúč k prekonávaniu životných výziev
 • Anders Hansen – Dobehni svoj mozog
  Anders Hansen sa vo svojom bestselleri „Dobehni svoj mozog“ venuje rozboru štúdií, ktoré sa venovali vplyvu pohybu na ľudský mozog, stres, pamäť, starnutie a jeho ostatné pozitívne či negatívne vplyvy. V tomto článku sa pokúsim vypísať najdôležitejšie odporúčania z tejto knihy. Knižku si môžete kúpiť kliknutím na tento odkaz: Anders Hansen – Dobehni svoj mozog.… Read more: Anders Hansen – Dobehni svoj mozog
 • Malkia Park – Všetko čo potrebujete vedieť
  Malkia Park (Big Cats Rescue) sa stal 5. 5. 2022 prvou súkromnou zoologickou záhradou na Slovensku a zároveň aj prvou zoo, ktorá vznikla v samostatnej ére Slovenskej republiky. My sme sa tam vybrali 1. mája a kedže bol sviatok, tešili sme sa aj na komentované kŕmenie. Zvieratá, ktoré našli útočisko v Malkia parku, sa väčšinou… Read more: Malkia Park – Všetko čo potrebujete vedieť
 • Villa Betula recenzia
  O tomto rodinnom rezorte sme sa dočítali pri blúdení internetom a kedže sme sa chystali na návštevu ZOOPARKU, ubytovanie hneď vedľa nám padlo vhod. O tom ako sa nám páčilo, ako sme boli spokojní a čo môžete vidieť vo Ville Betule sa dočítate na riadkoch nižšie. Toto je naša recenzia Family rezortu Villa Betula. Priamo… Read more: Villa Betula recenzia
 • ZOOKONTAKT family park v Liptovskom Mikuláši
  Naša obľúbená zoo na liptove, ktorá umožňuje bližší kontakt so zvieratkami. V tomto článku sa pokúsime zhrnúť všetky potrebné informácie, ktoré potrebujete vedieť o ZOOKONTAKT family parku. Parkovanie Bezplatné parkovanie nájdete pred Tatralandiou hneď vedľa Gopas arény. My sme parkovali za areálom blízko reštaurácie Tatralandie, tiež tam nájdete parkovanie zadarmo. Neodporúčame zaparkovať priamo pred vchodom… Read more: ZOOKONTAKT family park v Liptovskom Mikuláši
 • Valčianska dolina (Snowland) – tipy na výlet
  Valčianska dolina – naše obľúbené stredisko najmä v jarných a letných mesiacoch, keď funguje rozprávkový svet Yetilandu. V tomto článku vám ponúkneme najdôležitejšie informácie, ktoré potrebujete vedieť o atrakciách vo Valčianskej doline. Ak chcete viac informácií o akciách, ubytovaní, atrakciách a cenníkoch vo Valčianskej doline, odporúčame sledovať stránku https://www.snowland.sk/. Ďalšie podobné články nájdete v kategórii… Read more: Valčianska dolina (Snowland) – tipy na výlet