Domov » Cestovanie » Eko Park Piešťany – Všetko čo potrebujete vedieť
jazierko Eko Park Pieštany

Eko Park Piešťany – Všetko čo potrebujete vedieť

Výlet do Eko Parku Piešťany sme si urobili v polovici marca, takže slniečko nám svietilo, no denná teplota bola ešte celkom svieža. Oplatí sa navštíviť Eko Park Pieštany ? Zaujímajú vás ceny, jedlo v reštaurácii, program a naše skúsenosti s kontaktnými zvieratkami ? Tak smelo čítajte ďalej.

Parkovanie

Na návštevu sme si vybrali sobotu a na miesto sme prišli okolo 11-tej hodiny doobeda. Otváracie hodiny od októbra do mája sú od 10:00 do 17:00, v letných mesiacoch je otvorené do 19:00. Pred vjazdom do areálu nás odnavigoval mladý muž na parkovisko pred samotným eko parkom, kde bolo miesta ešte celkom dosť. Pri našej prvej návšteve v lete minulého roka to s parkovaním bolo trochu horšie, ale ak prídete v doobedných hodinách, tak by to nemal byť problém.

Parkovisko sa nachádza tu:

Vstup

Aktuálna výška vstupného bola 12 eur za dospelú osobu a deti od 3 rokov, zťp a senori za 6 eur. Tentokrát sme na vstupe vôbec nečakali. Hneď na začiatku areálu sa nachádza obrovské detské ihrisko plné rôznych atrakcií. Výber je naozaj bohatý od rôznych typov nafukovacích trampolín, lanového parku, nespočetného množstva kĺzačiek po miniatúrne domčeky ako zo Šmolkov. Na toto ihrisko sme šli až neskôr, najprv sme sa tešili na zvieratá. Hneď pri vstupe sa nachádza bufet, no WC sa nachádza až na opačnom konci v reštaurácii (Penzión Rybársky dvor).

čln a jazierko Eko Park Pieštany

Sprievodný program

Tento víkend prebiehal sprievodný program pre deti – kreatívne jarné dielničky v ktorých sa vyrábali jedlé hračky a obohacujúce pomôcky pre zvieratká. Pre viac informácií o sprievodnom programe v Eko Parku Piešťany odporúčame sledovať facebookovú stránku https://www.facebook.com/ekoparkpiestany.

Zľavy na pobyty na Slovensku

Areál a zvieratá

Ako prvé sme zahliadli obrovské jazero, na ktorom sa dá údajne člnkovať v letných mesiacoch, teraz sme nevideli na člnkoch nikoho. Hneď prvý výbeh boli roztomilé surikaty, no kŕmenie a kontakt sme si vyskúšali v ďalšej ohrádke, kde sa nachádzali ovečky, kozičky a lamy. Za dobrovoľný príspevok sa dalo zaplatiť predpripravené krmivo a to následne rozdávať zvieratkám, ktorým očividne veľmi chutilo, lebo sa vám ho snažili rovno vytrhnúť z ruky. Z dlane ale papali pekne, len bolo treba dávať pozor na najpriebornejšie jedince, aby vám nezrámovali dieťa.

Hneď oproti sa nachádzali rôzne lesné zvieratá a vedľa nich dve neustále kŕmiace sa zebry. Následne sme prešli okolo pštrosov, minuli sme pávy a rôzne iné farebné operence, až sme zastali pred krásnymi ružovými plameniakmi. Oproti plameniakom sa nachádzali roztomilé tučniaky, ktoré akurát čakali na svoju dennú dávku rýb a následne nám ukazovali ako rýchlo dokážu plávať.

Kŕmenie lemurov

Vedľa plameniakov mali výbeh lemury a kengury (alebo to boli klokany?). Neskôr okolo 15:45 sme si za 5eur na osobu vyskúšali kŕmenie lemurov banánmi priamo vo výbehu. Tí už boli o tomto čase nakŕmení celkom dosť, takže sa im už nechcelo až tak šantiť a vystrájať, no aj tak to bol pre nášho drobca zážitok.

Zajace a morské prasiatka

Následne sme si obzreli bobry a šli sme k najväčšej atrakcii tohto dňa, domček plný morských prasiatok a zajacov. Tu bolo asi najviac plno (okrem reštaurácie v obedných hodinách) a zo všade sa ozývalo veľa šťastného smiechu a pištania morských prasiatok. Z krmiva im najviac chutila čestvá zelenina, oveľa viac ako drobné zelené granulky. V ohrádke pre zajace sa dokonca nachádzali maličké mláďatká schúlené na kôpke v rohu.

Zajačiky

Papagáje

Vedľa zajačieho a morčacieho domu sa nachádzala ďalšia kontaktná zóna plná papagájov. Taktiež sa tu dalo zakúpiť krmivo a o inštruktáž a bezpečnosť sa staral vyškolený personál. Najprv sme sa len kochali papagájmi a mysleli sme si, že o krmivo až tak nemajú záujem, no potom som len zbadal tieň vo vzduchu a jeden z nich mi pristál na pleci. Následne už s kŕmením nebol problém, lebo mi zobkal priamo z ruky.

Penzión Rybársky dvor

Na obed sme si sadli do reštaurácie na konci areálu a museli sme chvíľu čakať pri bare, kým sa uvoľní miesto, lebo bolo úplne plno. Vonku sa nesedelo kvôli chladnejšiemu počasiu, ale vnútri sa našťastie nachádzal detský kútik, kde sa náš najmladší člen posádky úspešne prehral až k obedu. Výskúšali sme halászlé (5,20e) a hovädzí vývar(3,90e), hovädzie líčka s kašou(14,90e), vyprážaný oštiepok so zemiakmi(9,80e) a detské menu – kurací rezeň s ryžou a hranolkami(8,20e). Jedlo nám chutilo a porcie boli dostatočne veľké, nealko radler stál 2,40e a lungo 2,30e. Neskôr sme ešte vyskúšali lávovú tortu so zmrzlinou, šľahačkou a lesným ovocím za skoro 6 eur.

Poobede sme si užili posedenie pri jazierku za reštauráciou, v túto ročnú dobu tam bolo len veľmi málo ludí. Potom sme si ešte raz vyskúšali kŕmenie papagájov, lemurov (toto kŕmenie je časovo obmedzené a niekedy sa treba objednať dopredu, skúste si zistiť info dopredu), zajačikov a ohradu s ovečkami, kozičkami a lamami. V areáli sa nachádzalo viacero krásnych drevených lavičiek a hojdačiek, kde ste si mohli oddýchnuť a kochať sa výhľadmi na jazero alebo na zvieratá.

hovädzie líčka

Detské ihrisko

Poslednou atrakciou tohto dňa bolo obrovské detské ihrisko hneď pri vstupe do areálu. Myslím, že každá veková kategória si nájde niečo pre seba, veľkosti jednotlivých lanoviek a šmýkačiek variujú od tých pre najmenšie detičky po obrovské viacposchodové adrenalínové monštrá. Nášmu drobcovi sa najviac páčili veľké nafukovacie trampolíny, na ktoré sa zmestilo viacero detí, no našťastie park nebol v túto hodinu plný a mohol si niektoré užiť úplne sám.

Vyskúšali sme tiež viaceré šmýkačky, na lanový park vo väčšej výške sme sa ešte neodvážili. Veľký úspech však mali drobné šmolkovské domčeky, kde nadšene pobehovalo viacero šťastných detí. Chcel som ešte stihnúť jednu kávu pre odchodom, ale bufet bol od 17-tej hodiny zatvorený.

Lanový park

Záver

Eko Park Piešťany je príjemné miesto na poldenný alebo aj celodenný výlet. Celkovo sme si tento výlet užili a hodnotíme ho na výbornú. Čo nám trochu chýbalo, boli informačné tabuľky o zvieratách pri výbehoch, absencia WC v prednej časti areálu a väčší výber detských jedál v menu reštaurácie. Aj napriek tomu sa sem ešte veľmi radi vrátime, vrátane návštevy blízkeho kúpelného mestečka Pieštany.

Pre všetky dôležité informácie o Eko Parku Pieštany odporúčame navštíviť oficiálnu webovú stránku https://ekoparkpiestany.sk a facebookovú stránku https://www.facebook.com/ekoparkpiestany. Ak vás zaujímajú ďalšie tipy na zaujímavé miesta, odporúčame celú našu kategóriu Cestovanie. Knižný tip: Martina Antošová, Eva Obůrková – Výlety po Slovensku: S deťmi i bez nich.

Galéria

Zľavy na pobyty na Slovensku


Publikované

v

napísal

Pridaj komentár